kultura

Rekonstrukcja latarni przed Sądem to kolejny krok w ochronie dziedzictwa miasta

Pinterest LinkedIn Tumblr

W Bolesławcu ostatnio dokonano przywrócenia przedwojennej latarni, która stoi przed Sądem Rejonowym. Rekonstrukcja ta ma szczególne znaczenie, ponieważ oryginalna latarnia, która stała tam już w XIX wieku, uległa prawdopodobnie zniszczeniu w 1945 roku, wraz z innymi zabytkami, po wkroczeniu Sowietów do miasta.

Władze miasta oraz Sąd postanowili podjąć się inicjatywy przywrócenia latarni na swoje pierwotne miejsce. To ważne działanie nie tylko dla ochrony dziedzictwa kulturowego, ale także dla estetyki miasta. Latarnia jest jednym z symboli Bolesławca i jej brak wpłynął na wygląd całego rejonu. Teraz, dzięki staraniom władz, latarnia powróciła i uzupełniła estetykę miejsca, w którym się znajduje.

Należy zaznaczyć, że latarnia nie jest jedynym zabytkiem, który został odnowiony w ostatnich latach w rejonie Sądu Rejonowego. Pod koniec 2015 roku zainstalowano tam także kopię zegara z 1864 roku, który również uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej. To kolejny przykład, jak władze Bolesławca dbają o dziedzictwo kulturowe i historyczne swojego miasta.

Warto dodać, że Bolesławiec jest miastem bogatym w historię i kulturę. To jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska, które przyciąga turystów z całej Polski i Europy. Bogactwo kulturowe miasta to nie tylko zabytki, ale także tradycje, kuchnia i rękodzieło. Bolesławiec jest znany na całym świecie z produkcji ceramiki, która ma tam swoją długą historię i tradycję.

Rekonstrukcja przedwojennej latarni to ważny krok dla zachowania dziedzictwa kulturowego Bolesławca, które przyciąga coraz więcej turystów i cieszy mieszkańców miasta. Władze miasta pokazują, że dbają o swoje dziedzictwo i chcą, aby Bolesławiec był zawsze pięknym i atrakcyjnym miejscem do życia i odwiedzin.

Źródło: Bolec.Info: Zrekonstruowali przedwojenną, elegancką latarnię przed Sądem (Dariusz Gołębiewski / Bolec.Inf0)

Fot. Dariusz Gołębiewski / Bolec.Info

Nie rób z siebie mięty!

Write A Comment